Greenvest

INVESTIČNÍ STRATEGIE PRO ŠIROKOU ŠKÁLU INVESTORŮ, ZKUŠENÝCH I NEZKUŠENÝCH

Prozkoumat případovou studii

LIDÉ PRODUKTIVNÍHO VĚKU

 • Je Vaší prioritou, abyste z vydělaných peněz těžili dlouhodobě vy a ne druzí?
 • Máte přebytek financí, potřebujete je vhodně investovat a ochránit před inflací?
 • Chcete budovat majetek, který vám přinese dlouhodobý příjem ve stáří?
 • Pro klienty od jednorázové úložky 250.000 Kč + pravidelnou úložku min. 5.000 Kč/ měsíčně

Bc. Ondřej Kacbal

Manager RTB konzultací, Seznam a.s.

"S postupem času je pro mě čím dál více důležité ochránit své peníze před inflací a ideálně je neustále zhodnocovat. Můj investiční horizont je dlouhodobý, a proto už není prioritou jen roční zhodnocení, ale celková udržitelnost a budoucnost společností, kam chci investovat."

PODNIKATELÉ A FIRMY

 • Chcete efektivně diverzifikovat riziko a ochránit majetek před riziky podnikání?
 • Cítíte nespokojenost s výsledky stávajících investic, které máte v bance či u finančních poradců?
 • Je prioritou vaše podnikání a rádi byste předali správu investic na někoho jiného?
 • Máte jednorázovou úložku 500.000 Kč a více?

Jiří Zemánek

podnikatel

"Pokud se člověku v tom co dělá aspoň trochu daří a odkládá pravidelně peníze, měl by se zastavit a udělat si kontrolu toho, co už nashromáždil. Často se ženeme pořád dopředu a ani si neuvědomujeme, že náš majetek pro nás může pracovat efektivněji a i menší částky v čase přinášejí slušné zajištění. Pokud nám s tím někdo pomáhá a my se můžeme klidně věnovat své práci, je to paráda. Stačí si vybrat správného partnera! A třeba zjistíte, že by jste mohli zvolnit, nechat Váš majetek pracovat, aby jste měli více času na věci, které Vás více baví."

RENTIÉŘI

 • Prodali jste po letech tvrdé práce firmu nebo zdědili majetky a hledáte partnery, kteří vám pomůžou s jejich správou?
 • Potřebujete ochránit a rozmnožovat kapitál, abyste z něj mohli dlouhodobě čerpat rentu?
 • Potřebujete chránit rodinný majetek před inflací?
 • Pomůžeme vám se založením svěřenských fondů

Ing. Petra Brokešová

rentiér

"Věřím tomu, že všechno v životě je o lidech a dobrém týmu a nic není náhoda, když jsem se na doporučení potkala s Lucií Bolfovou, prostě jsme si sedly i lidsky a udělala na mě dobrý dojem na 1.dobrou, vzbudila ve mne důvěru. Měla jsem z ní velmi dobrý pocit, rozumněla moc dobře tomu, co doporučovala a prezentovala, a to bylo investování a tak jsem se rozhodla svěřit svoje peníze právě jí."

Stát se klientem

Klient produktivního věku

ZADÁNÍ

Pan Novák(33 let) pracuje jako manažer ve společnosti XY. Jeho průměrný čistý měsíční příjem je 50.000 Kč. Žije společně s přítelkyní(31 let) v pronajatém bytě v Praze. Do budoucna cca 2 let chtějí vlastní bydlení, někde ve Středočeském kraji. Investice do bydlení bude max. 6 mil. Kč. Jejich celkové měsíční náklady jsou 50.000 Kč. Průměrný čistý příjem partnerky je 42.000 Kč. Jejich úspory v hodnotě 700.000 Kč leží v bance na účtě a mají investiční produkty, se kterými po letech nejsou spokojeni.

 • Klienti nás oslovili s přáním, že chtějí radu, jak volné prostředky investovat a vytvořit z nich majetek, který jim umožní v 60 letech čerpat dlouhodobě rentu.
 • Prioritní pro ně bylo, aby jejich peníze byly investovány odpovědným způsobem a neztrácely hodnotu díky inflaci.
 • Svěřili se nám, že mají z minulosti negativní zkušenosti s poradci, kteří jim zprostředkovali investice a slibovali, že se o ně budou starat. Poradce bylo těžké zastihnout a tak nevěděli co mají dělat. Jejich investiční účty byly po letech ve ztrátách díky poplatkům, zhodnocení bylo podprůměrné oproti trhu a tak potřebovali pomoc.
 • Na internetu hledali informace, ale v té obrovské spleti nevěděli, čemu můžou důvěřovat a nechtěli riskovat, že špatným výběrem přijdou o prostředky.

Řešení

 • Na úvodní schůzce jsme klientům představili způsob našeho fungování, jak přemýšlíme o investicích a jak jsme odměňováni. Vysvětlili jsme jim, že zásadní je mít kvalitně postavený investiční plán a strategii, která bude odrážet jejich jednotlivé kroky v různých situacích. Následně jsme s nimi rozebrali jejich finanční situaci, definovali konkrétně jejich cíle, abychom je mohli změřit a průběžně vyhodnocovat, jak se je daří naplňovat. Vybrali od nich potřebné data, které jsme analyzovali k sestavení investičního plánu a portfolia.
 • Následovala konzultace, kde jsme klientům, předali detailní informace o jejich portfoliu a vyhodnotili jsme jejich aktuální investice.
 • Představili jsme jim řešení a možnosti jak investovat do portfolia, které se skládá z globálních trhů, je eticky odpovědné, minimalizuje rizika, je složené z různých aktiv a nákladově 5 x levnější než podílové fondy, do kterých předtím investovali přes poradce, co je odměnen za svou práci provizně.

Rozložení aktiv

KLIENTŮM ZBÝVÁ MĚSÍČNĚ 42.000 KČ

1.ZÁKLADEM PLÁNU JE REZERVA A ZAJIŠTĚNÍ

 • KRÁTKODOBÁ REZERVA - 300 tis. jsme ponechali na spořícím účtě (pro nenadálé výdaje a případné dokupy pokud trh bude v zajímavém propadu).
 • ZAJIŠTĚNÍ - Podrobně jsme klientům vysvětlili, jak má vypadat optimálně jejich zajištění ( pojištění ), tak aby vykrývalo případná rizika, které by mohli narušit jejich dlouhodobý plán. Odkázali jsme klienty na profesionála, který s námi spolupracuje a pomůže jim s výběrem vhodného produktu.

2.BYDLENÍ

 • SPOŘ.Ú. a TERMÍNOVANÝ ÚČET - Vzhledem rychle rostoucím cenám NEMOVITOSTÍ, jsme doporučili směřovat pozornost na realizaci tohoto cíle. Jelikož potřebujeme na akontaci alespoň 10 % vlastních zdrojů , 150.000 Kč uložíme na termínovaný účet a k tomu budeme odkládat na S.Ú. 20.000 Kč/měs. z platu. Tento cíl budeme schopni realizovat za 2 roky. Do té doby budou klienti hledat nemovitost.

3.RENTA

 • Renta - pravidelná kumulace majetku "Akciové etické portfolio" Pro čerpání renty 25.000 Kč/m v 60 letech s ohledem na inflaci ( 3 % ) je potřeba, vzhledem k budoucím hodnotám, aby každý naspořil částku 16 mil. K tomu již dnes potřebují odkládat částku 17.000 Kč/m. Po realizaci bydlení budeme moci směřovat pozornost na tento cíl a přizpůsobit tomu i výše úložek. Staré portfolio jsme odprodali, jelikož postrádalo smysl. Po 2 letech se zaplatily vstupní poplatky ( provize poradci ) a zbylo cca 20 % z toho co investovali a tyto prostředky se převedly na nový investiční účet.

4.ZBYLÉ VOLNÉ PROSTŘEDKY

 • Výdaje typu(nákup, nového auta, výbava pro miminko,...) V počítaných celkových výdajích, byly jak nezbytné náklady, tak peníze na ,, zábavu''- tyto prostředky budeme investovat na krátký horizont 5 let, abychom je ochránili před inflací a použili je na to, co bude zrovna potřeba. Částka 12.000 Kč /měs. směřuje tedy do "Permanentního etického portfolia".

ZÁVĚREM - Co všechno obnášela naše práce a jak se finanční plán vyvíjel dále

 • Vysvětlili jsme klientům strategii, kterou se budeme řídit a jak budeme postupovat, když se na trzích budou dít pravděpodobné scénáře, aby na to byli připraveni dopředu.
 • Máme investiční plán s cílem dlouhodobého ročního zisku mezi 6 - 8 % po očištění poplatků za správu.
 • Po roce spolupráce na výroční schůzce jsme představili výsledky. Akciové etické portfolio přineslo zisk 12,66 % po odečtení poplatků, 39.350 Kč. Stav účtu byl 409.350 Kč, cíl tak máme splněn ze 2,55%. Permanentní portfolio přineslo po roce zisk 8,26 %.
 • Na spořícím účtě jsme nakumulovali 393.995 Kč na akontaci bytu, což ze 65,66 % splnilo tento cíl. Termínovaný vklad přinesl 4,33 % p.a. po odečtení daně, zmírnil tak alespoň částečně dopad inflace.
 • Spolu s dobrou zprávou o výnosech jsme klientům připravili i detailní rozpis, kolik je stály naše služby a další poplatky spojené se správou investice.
Stát se klientem

Novinky

Fotka

INVESTUJTE S NÁMI DO FOTOVOLTAIKY, TEPELNÉHO ČERPADLA NEBO OHŘEVU TUV.

28.9 2023

Rozšiřujeme naše portfolio o tento druh střednědobé investice.

Číst více
Fotka

V úterý 18.4. 2023 od 9 hod. rozhovor "Jak překonat strach a začít investovat udržitelně?" s mentorkou Lucií Galle

15.4 2023

Zakladatelka Greenvestu Lucie Arilas Bolfová vám povypráví o tom jak se vůbec k udržitelným investicím dostala. Jak odlehčit tento obor aby si k němu našly cestu i ženy a začaly si tvořit budoucnost pro své rodiny.

Číst více
Fotka

ZÁZNAM Z KONFERENCE EFIS Z 22.11.22

30.12 2022

European Finance Investment Summit 2023 at Martinic Palace

Číst více
Fotka

🎉 EUROPEAN FINANCE SUMMIT 2022 JIŽ BRZY, MY JSME JEHO SOUČÁSTÍ 🔥

18.11 2022

22. listopadu 2022 se uvidíme v Martinickém paláci na Pražském hradě, kde se uskuteční NEJVĚTŠÍ AKCE V OBLASTI FINANCÍ TOHOTO ROKU A MY JSME JEJÍ SOUČÁSTÍ! 🔥

Číst více
Fotka

Komentář k vývoji na trzích za 3Q roku 2022

28.9 2022

Vyspělý akciový trh se nám vrátil v první polovině téměř zpět v CZK. Následně poklesl a vytvořil opět investiční příležitost těm, kteří váhali s investováním během 2. čtvrtletí tohoto roku.

Číst více
Fotka

Aktuální dění na trzích 8/2022

29.8 2022

Investorům se opět vrací optimismus, který byl vyjádřen růstem cen akciových trhů. Amerika a svět ( tj.globální trh ) jsou již skoro zpět na hodnotách vrcholu, vyjádřeného v české koruně. Výrazně k tomu pomohl také růst amerického dolaru vůči české koruně.

Číst více
Fotka

Na mezinárodní konferenci Sustainable Future jsme měli tu čest představit Greenvest.

22.8 2022

Jak představit Greenvest v 10 minutách uvidíte na záznamu z konference :)

Číst více
Fotka

KDE NÁS V BRZSKÉ DOBĚ UVIDÍTE A USLYŠÍTE MLUVIT O ODPOVĚDNÝCH INVESTICÍCH? Pražská konference Sustainable Future se zaměří na udržitelnost ze všech úhlů

13.6 2022

Udržitelností v byznyse, v módě, logistice nebo dopravě se bude na akci Sustainable Future v Praze zabývat více než šedesát mezinárodních řečníků. Konference se koná ve středu 22. června v Martinickém paláci.

Číst více
Fotka

Aktuální dění na trzích: "Jak se chovat v těchto dobách a nepodlehnout svým emocím?"

17.5 2022

Řada lidí a investorů, má v této době těžkou hlavu a obavy z toho co vidí aktuálně na trzích. Nervozita je na místě a to se odráží i na trzích. Inflace v ČR na hranici 14,2 %, zvedání úrokových sazeb centrálních bank, válka na Ukrajině, energetická krize a další faktory, které svírají nejen investory, ale i řadu domácností.

Číst více
Fotka

KOMENTÁŘ K VÝVOJI NA TRZÍCH ZA ROK 2021

11.1 2022

V tomto roce jsem zažili výrazně nadprůměrný výnos na akciovém trhu přes 20 %. Průměr za posledních 35 let je v rozmezí 8-9 %. Je zapotřebí mírnit očekávání roku 2022.

Číst více
Fotka

"PURA VIDA" AKTUALITY ZE SVĚTA SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÉHO INVESTOVÁNÍ

26.3 2021

V západním světě a vyspělých zemích, již velká řada investorů přesedlala na takzvané eticky odpovědné investování. Potvrzují to i rekordní čísla, které máme k dispozici. Jen za loňský rok přiteklo to tohoto trhu v období od dubna do června 71 miliard dolarů a hodnota jejich aktiv tak překročila hodnotu jednoho bilionu dolarů.

Číst více

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána a odpovíme na ní do 24 hodin.


Zavřít